1. dan - Sreda, 10. maj 2017


8:30 - 9:30

Registracija in kava z mreženjem

 
9:30 - 10:00

OTVORITEV KONFERENCE (Dvorana Turner)

Pozdravni nagovori
Dr. Andrej Fištravec, Mestna občina Maribor, Slovenija
Jernej Močnik, Nova KBM, Slovenija

Vse se vrti okrog startupov, korporacij in Investitorjev
Urban Lapajne, Iniciativa Start:up Slovenija & Start:up Alpe - Adria, Slovenija
Matej Golob, CorpoHub, Slovenija
Maja Tomanič Vidovič, Slovenski podjetniški sklad, Slovenija
&
BlueChip partnerska podjetja


Gostitelj: Daniel Cronin, AustrianStartups, Avstrija
 

 
10:00 - 12:00
GLAVNI ODER (Dvorana Turner)
Tema: »POVEZOVANJE DVEH SVETOV«

KEYNOTE: Kako največja globalna podjetja obravnavajo startupe

Arnaud Bonzom, 500 Startups, Singapur


KEYNOTE: Kako ustvarjati zmagovalno korporativno kulturo: velikost vs. hitrost

Chuck Goldman, Sky Ventures Group, ZDA

KEYNOTE: Virtualna prihodnost je tu - tako jo lahko najbolje izkoristite
Michael Nassirian, ARVR Academy, VIAR, 9Mile Labs, ZDA

KLEPET OB KAMINU: Spopad dveh svetov - "Korpo vs. startup"
Tapio Siik, Vertical Accelerator, EIT Digital, Finska
Demetrios Zoppos, Klevio, Združeno kraljestvo
Gostitelj: Michelle McConomy, RocketSpace, ZDA

CORPO MEETUP-i (Diplomatski klub)

10:00 - 10:30 - KOLEKTOR startup meetup
KOLEKTOR startup ekipa

10:30 - 11:00 - ZAVAROVALNICA TRIGLAV startup meetup
ZAVAROVALNICA TRIGLAV startup ekipa

11:00 - 11:30 - TELEKOM SLOVENIJE startup meetup
TELEKOM SLOVENIJE startup ekipa

11:30 - 12:00 - POŠTA SLOVENIJE startup meetup
POŠTA SLOVENIJE startup ekipa

12:00 - 12:30 - ISKRATEL startup meetup
ISKRATEL startup ekipa
 
 
12:00 - 12:30
Odmor za kavo ob mreženju
 
12:30 - 14:30
GLAVNI ODER (Dvorana Turner)   
Tema: »RAST & HITROST«
 
KLEPET OB KAMINU: Nora rast, nori izzivi
Mariano Kostelec, UniPlaces, Španija
Gostitelj: Armin Konjalić, East-West Digital News, Rusija
 
KEYNOTE: Rast od 0 do 1.000 strank v 4 letih 
Edmar Ferreira, Rock Content, Brazilija
 
KLEPET OB KAMINU: Igranje igre z VELIKIMI fanti
Tomaž Štolfa, Layer, ZDA
Gostitelj: Florian Kandler, Startup Milestones, Avstrija
 
GOVOR: Anatomija dobrega govora
Piotr Bucki, X Ventures, Poljska
 
»VROČ ALI NE” - STARTUP PITCH FEEDBACK SESSION 
Pitching treh startupov na odru
Trener: Piotr Bucki, X Ventures, Poljska
 
Komentatorji:
Sunil Sharma, Extreme Venture Partners, Kanada
Magda Kwoska, PwC, Poljska

Občinstvo ocenjuje pitche preko PODIM aplikacije
ODER ZA VEŠČINE (Kristalna dvorana)
Tema: »KORPO INOVIRANJE«

GOVORI: Korporativni startupi: "Need for Speed 4.0"
 
Notranja borba: zgodba o startupu znotraj velike korporacije 
Mario Brkić, BeeOne, Avstrija

Človek na luni in digitalna transformacija
Ivan Temovski, Danfoss, Nemčija

Inovativni poslovni modeli in digitalizacija
Miha Valentinčič, Petrol, Slovenija

Močne blagovne znamke in razvojni šprinti
Mojca Avšič, Atlantic Grupa, Slovenija

Startup studijo znotraj avtoritativne organizacijske kulture
Dolores Podbevšek Plemeniti, Delo, Slovenija

Vsak dan. Vsepovsod. Nekaj novega. 
Igor Unger, Pošta Slovenije, Slovenija

Storitve korporativnega inoviranja - ključni aktivni poslušalec
Michelle McConomy, RocketSpace, ZDA

Gostitelj: Matej Golob, CorpoHub, Slovenia

GOVOR: Spodbujanje rasti in zaposlovanja v EU s pomočjo MSP  
Peter Jacobs, Evropska investicijska banka, Slovenija
 
Powered by CorpoHub & EU komisija

 

ODER VREDNOSTI (Dvorana Priol)
 
DELAVNICA: Kako pripraviti materiale za investitorje
 
Nicolaj Højer Nielsen, Startup Funding Book, CluedIn ApS, Danska
1:1 ARENA (1. nadstropje)
1:1 Srečanja med Startupi, corpoti in investitorji

SVETOVANJE 1:1 (Dvorana Vokač)
Hitri popravki produktov
Tilen Travnik
D·Labs, Slovenija
Chris OsborneD·Labs, Združeno kraljestvo
David BojanovičD·Labs, Slovenija
Janže RačečičD·Labs, Slovenija
 
SVETOVANJE 1:1 (Dvorana Teply)
Pospešitev poslovanja
Thomas Herlin, EIT Digital, Francija
Tapio Siik, Vertical Accelerator, EIT Digital, Finska
László Gulyás, EIT Digital, Madžarska
 
 
14:30 - 15:30
Kosilo ob mreženju
 
15:30 - 17:00
GLAVNI ODER (Dvorana Turner)   
Tema: »PAMETEN DENAR ZA PAMETNE USTANOVITELJE«

SPOPAD: Kakšno vrednost naj bi dodal investitor
Hampus Jakobsson, Nordic Makers, Podjetnik in poslovni angel, Švedska
&
Tomaž Štolfa, Layer, ZDA

GOVOR: Zemljevid evropskih poslovnih angelov in pomembnost izbire pravega trenutka
Matthias Hilpert, MH2 Capital, Nemčija

POGOVOR: Vzemi pravi denar ob pravem času
Rado Pavlov, BusExpress, worldbeachclubs.com, Nemčija
Heather Corcoran, Kickstarter, Združeno kraljestvo
Stuart Browne, Pycap Venture Partners, Kanada 
Marcin Szeląg, Innovation Nest, Poljska
Peter Jacobs, European Investment Bank, Ljubljana, Slovenija
Pavel Bogdanov, Almaz Capital, ZDA

Gostitelj: Nicolaj Højer Nielsen, Startup Funding Book, CluedIn ApS, Danska
ODER ZA VEŠČINE (Kristalna dvorana)
Tema: »RAST«
 
POGOVOR: Od startupovske do vodstvene mentalitete: odraščanje!
Boštjan Špetič, Zemanta, Slovenija
Edmar Ferreira, Rock Content, Brazilija
 
Gostitelj: Matej Delakorda, CEED Slovenija, Slovenija
 
Powered by CEED Slovenia
ODER VREDNOSTI (Dvorana Priol)
Tema: »DIGITALNO«
 
GOVOR: Kapitalizirajte družabne podatke in izboljšajte svoj končni rezultat
Péter Szántó, SpringTab, Madžarska
 
GOVOR: Življenjski cikel kupca skozi digitalne kanale
Andraž Štalec, Red Orbit, Slovenija
1:1 ARENA (1. nadstropje)
1:1 Srečanja med Startupi, corpoti in investitorji

SVETOVANJE 1:1 (Vokač Hall)
Pravno svetovanje 
Jan Pečar, IUURI, Slovenija
Miha Bratina, IUURI, Slovenija

PODIM CHALLENGE POLFINALE (Diplomatski klub)
 
Predstavitev 20 najboljših PODIM Challenge startupov. Sodniki bodo izbrali najboljših 5, ki bodo v četrtek pitchali na glavnem odru.
 
Piotr Bucki, X Ventures, Poljska
Connor Murphy, Techstars Berlin, Nemčija
Branko Drobnak, Poslovni angeli Slovenije, Slovenija
Jakob Gajšek, ABC pospeševalnik, Slovenija
Tapio Siik, Vertical Accelerator, EIT Digital, Finska
Dan Lupu, Earlybird Venture Capital, Nemčija
Heissam Hartmann, mrHeissam Consulting, Nemčija
Jure Kobal, Nova KBM, Slovenija
Predstavniki 6 PODIM Challenge blue-chip partnerjev
 
 
17:00 - 17:30
Odmor za kavo ob mreženju
 
17:30 - 18:30
GLAVNI ODER (Dvorana Turner)   
Tema: »GRAJENJE INOVACIJSKEGA DNK«
 
KEYNOTE: Dvostranski trg - izgradnja inovacijskega ekosistema 
Michelle McConomy, RocketSpace, ZDA
 
KEYNOTE: Skaliranje startup kulture
Demetrios Zoppos, Klevio, Združeno kraljestvo

 

ODER ZA VEŠČINE (Kristalna dvorana)
 
RAZPRAVA: Zmagovalno podjetje s platformo
Rado Pavlov, BusExpress, worldbeachclubs.com, Nemčija
Thomas Herlin, EIT Digital, Francija
Mariano Kostelec, UniPlaces, Španija
Aljaž Andrejaš, Reveel Technologies, Slovenija in ZDA
Gostitelj: Jakob Gajšek, ABC pospeševalnik, Slovenija
 
Powered by ABC pospeševalnik
1:1 ARENA (1. nadstropje)
1:1 Srečanja med Startupi, corpoti in investitorji
 
 
18:30 - 19:00
Pijača dobrodošlice
 
19:00 - 20:00
PRIREDITEV NAGRADE (Dvorana Turner)
Podelitev nagrade Start-up leta 2017
 
Gostitelj: Peter Poles, Slovenija

Gosti: 
Julien Coustaury, Fil Rouge Capital, Slovenija
Tim Potočnik, Eurosender, Slovenija
Andraž Tori, Zemanta, Slovenija

Powered by Iniciativa Start:up Slovenija & Slovenski podjetniški sklad & Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo
 
20:00 - 23:55
Dogodek za mreženje in PODIM zabava
 

2. dan - Četrtek, 11. maj 2017


9:00 - 9:30
Registracija in mreženje ob kavi
 
9:30 - 11:30
GLAVNI ODER (Dvorana Turner)   
Tema: »IZZIVI GLOBALNEGA TRGA«
 
KEYNOTE: Večanje ambicij, trženja in komunikacije 
Hampus Jakobsson, Nordic Makers, Podjetnik in poslovni angel, Švedska

KEYNOTE: Zbiranje masovnih podatkov na družbenih omrežjih za pospeševanje prodaje
Connor Murphy, Techstars, Nemčija
 
KEYNOTE: Pametne podjetniške strategije za doseganje velike mreže kupcev
Chuck Goldman, Sky Ventures Group, ZDA

KEYNOTE: Rast s pomočjo zvezdnikov in vplivnih oseb
Heissam Hartmann, mrHeissam Consulting, Nemčija
1:1 ARENA (1. nadstropje)
1:1 Srečanja med Startupi, corpoti in investitorji
 
 
 
11:30 - 12:00
Kava ob mreženju
 
12:00 - 13:45
GLAVNI ODER (Dvorana Turner)   
Tema: PRIHODNOST TRKA NA VRATA

KEYNOTE: Miselne sposobnosti umetne inteligence
Peter Schlecht, The SaaS Co., Nemčija 

KEYNOTE: IoT - Kam so izginili vsi ljudje?
Marcin Kasz, kontakt.io, Poljska

KEYNOTE: Osvajanje meja finančnih tehnologij
Alexandre Massart, Blend Ventures, Vastari, LaterPay, Združeno kraljestvo
 
KEYNOTE: Postani zelen z zeleno tehnologijo
Adrián Ramos, Omron, Nizozemska
 
ODER ZA VEŠČINE (Kristalna dvorana)
GOVORI & POGOVOR: Pameten dostop do globalnih trgov
 
GOVOR: Strategije za vstop na tuje trge – Kako to delajo veliki! Igor Šiškin, PwC Slovenija, Slovenija

Evropski trgi: 
Magda Kwoska, PwC Poljska in Startup Collider, Poljska

Trgi Latinske Amerike:
Stuart Browne, Pycap Venture Partners, Kanada
 
Trgi Severne Amerike:
Sunil Sharma, Extreme Venture Partners, Kanada
 
Azijski trgi:
Jure Tomc, JT Business Development Limited, Slovenija
 
Gostitelj: Igor Šiškin, PwC Slovenija, Slovenija
 
Powered by INTRA
1:1 ARENA (1. nadstropje)
1:1 Srečanja med Startupi, corpoti in investitorji

ODER VREDNOSTI  (Dvorana Priol)
GOVOR: Pametne metrike produktov za pameten napredek
Chris Osborne, D·Labs, Združeno kraljestvo
Tilen Travnik, D·Labs, Slovenija
 
 
13:45 - 14:30
GLAVNI ODER (Dvorana Turner)   
Tema: KLASIČNA RAZPRAVA PETRA FRANKLA O PRIHODNOSTI
 
RAZPRAVA: Kdo ima kristalno kroglo in kaj storiti, če ne obstaja 
Michelle McConomy, RocketSpace, ZDA
Michael Matias, Hacking Generation Y, Izrael
Mark Pleško, Cosylab, Slovenija
Atsushi Sasawaki, Omron, Japonska
 
Gostitelj: Peter Frankl, Časnik Finance, Slovenija
ODER ZA VEŠČINE (Kristalna dvorana)
 
GOVOR: Kako zmagati na KICKSTARTERJU
Heather Corcoran, Kickstarter, Združeno kraljestvo
Niko Klanšek, BizMe, Slovenija
1:1 ARENA (1. nadstropje)
1:1 Srečanja med Startupi, Corpoti in investitorji 

ODER VREDNOSTI
 (Dvorana Priol)
 
RAZPRAVA: Kako zgraditi skalabilno platformo v oblaku
Igor Panjan, SmartPa, Slovenija
Bojan Vrhovnik, Microsoft, Slovenija
Martin Pregl, Microsoft, Slovenija
 
 
14:30 - 15:30
Kosilo ob mreženju
 
15:30 - 16:00
GLAVNI ODER (Dvorana Turner)   
Tema: INOVACIJE
 
GOVOR: Inoviraj ali umri
Robert Neivert, 500 Startups, ZDA
 
16:00 - 17:30
GLAVNI ODER (Dvorana Turner)   
 
FINALE PODIM CHALLENGE 2017 
5 najboljših PODIM Challenge startupov pitcha pred skupaj več kot +50 poslovnimi angeli in VC skladi, na odru in v dvorani

GOVOR: Opolnomočanje mladih
Michael Matias, Hacking Generation Y, Izrael

Častni gost: dr. Miro Cerar, predsednik vlade Republike Slovenije
Voditelj: Daniel Cronin, Austrian Startups, Avstrija

Komisija na odru:
Enis Hulli, 500 Startups, Turčija
Pavel Bogdanov, Almaz Capital, ZDA
Connor Murphy, Techstars, Nemčija
Martin Pansy, UT11, Avstrija
Tapio Siik, Vertical Accelerator, EIT Digital, Finska
Michael Schuster, Speed Invest, Avstrija
Mateja Lavrič, KOLEKTOR Ventures, Slovenija
Matthias Hilpert, MH2 Capital, Nemčija
Heather Corcoran, Kickstarter, Združeno kraljestvo
 
Komisija v prvi vrsti:
Chuck Goldman, Sky Ventures Group, ZDA
Michael Nassirian, ARVR Academy, VIAR, 9Mile Labs, ZDA
Demetrios Zoppos, Klevio, Združeno kraljestvo
Alexandre Massart, Blend Ventures, Vastari, LaterPay GmbH, Združeno kraljestvo
Stuart Browne, Pycap Venture Partners, Kanada
Branko Drobnak, Poslovni angeli Slovenije, Slovenija
Sunil Sharma, Extreme Venture Partners, Kanada
Jure Kobal, Nova KBM, Slovenija
In drugi prisotni investitorji 

Powered by: 
EIT Digital & Blue-chip partnerji: KOLEKTOR, Iskratel, Telekom Slovenije, Pošta Slovenije, Triglav, Nova KBM.